آشنایی با قانون گمرکی حاکم بر اتحادیه اقتصادی اورآسیا

آشنایی با قانون گمرکی حاکم بر اتحادیه اقتصادی اورآسیا

سجاد فتحی- ایما ترید

شرکت حقوقی پیشگام زاگرس آپادانا با نام تجاری ایما ترید متخصص در زمینه بازاریابی، صادرات و فروش  محصولات غذایی و غیر غذایی تولید کنندگان ایرانی در سطح کشورهای حوزه اتحادیه گمرکی و اقتصادی اورآسیا است. پیشگام زاگرس آپادانا علاقمند به تسهیل و افزایش تجارت خارجی شرکت‌های ایرانی در حوزه اورآسیا است و تجربه زیادی در زمینه مشاوره و راهنمایی شرکت‌های ایرانی در فرآیند راه‌اندازی شرکت و شروع کسب و کار در ارمنستان و بلاروس دارد. این نوشتار شامل اطلاعات مهمی در ارتباط با قاونی گمرکی در اتحادیه اقتصادی اورآسیا است که لازم است شرکت های ایرانی پیش از آغاز صادرات به بازار هر یک از کشورهای عضو این اتحادیه, از آن آگاه باشند.
به گزارش کسب و کار لینک؛ یکی از اقدامات اتحادیه اقتصادی اورسیا از اولین سال تشکیل تاکنون، ایجاد پیوند و انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با برخی از کشورها بوده است. ایران در زمره این کشورها قرار دارد. بحث موافقتنامه تجاری کشورمان با اتحادیه و پیامدهای آن مبحث مهمی است که پرداختن به آن نیازمند گزارشات مستقل است.

قانون گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اول ژانویه ۲۰۱۸ اجرایی شده است. با اجرایی شدن پیمان قانون گمرکی اتحادیه اقتصادی  اوراسیا در تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۱۷ ، پیمان قانون گمرکی اتحادیه گمرکی به تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۰۹ و تعدادی از موافقت نامه های بین المللی تنظیم کننده روابط گمرکی که در حین مذاکرات اتحاد گمرکی۲۰۱۷ منعقد شده بودند، منقضی شدند. اتحادیه اقتصادی اوراسیا مقررات مشترک گمرکی را مطابق با موافقت نامه های بین المللی حاکم بر روابط گمرکی تهیه کرده است؛ از جمله قانون گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (از این پس قانون گمرکی نامیده میشود) و اقداماتی که قانون اتحادیه و پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به تاریخ۲۹ می ۲۰۱۴ تشکیل میدهد.

برای مشاهده و دریافت فایل لطفا اینجا را کلیک کنید.

ارسال دیدگاه