رشد صادرات ایران به چین و هند در ۹ ماهه سال

در 9 ماهه سال جاری صادرات کالاهای ایرانی به چین و هند به بیش از 13 میلیارد دلار رسید. براساس آمار گمرک در مدت زمان مورد بررسی حجم کالای صادره شده به این دو کشور برابر با 27 میلیون و 616 هزارتن بوده است.
به گزارش کسب و کار لینک؛ به طوری که آمارهای گمرک در 9 ماهه نخست سال جاری نشان می دهد حجم صادرات کالاهای ایرانی به چین 23 میلیون و 772 هزار تن به ارزش 11 میلیارد و 855 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کمی بیش از یک میلیون و 200 میلیون دلار افزایش داشته است، با توجه به گزارش وزارت صمت، روند صادرات به این کشور در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ارزشی رشدی 11 درصدی و به لحاظ حجمی رشدی 7 درصدی داشته است.

ارزش صادرات به چین و هند

با توجه به آمار اعلام شده می توان گفت در مدت زمان مورد بررسی در مجموع 27 میلیون و 616 هزارتن کالا به ارزش 13 میلیارد و 329 میلیون دلار کالای ایرانی به چین و هندوستان صادر شده، این در حالی است که در همین بازه زمانی در سال گذشته 27 میلیون و 249 هزار تن کالا به ارزش 12 میلیارد و 64 میلیون دلار روانه این دو کشور شده بود، بنابراین  صادرات به چین و هندوستان به لحاظ ارزشی با رشد 11 درصدی و به لحاظ تناژی با رشد یک درصدی روبرو بوده است.

ارسال دیدگاه