برگزاری همایش غلات در روسیه/ملاقات مستقیم واردکنندگان و صادرکنندگان غلات در مسکو

بزودی همایش غلات در مسکو برگزار می‌شود تا گفتگوی مستقیمی بین صادرکنندگان و واردکنندگان غلات و محصولات کشاورزی شکل بگیرد. روسیه قصد دارد، به واسطه این دیدار و از طریق تهران و آنکارا ترانزیت محصولات کشاورزیش به کشورهای دیگر را تسهیل کند.
به گزارش کسب و کار لینک؛ روز دهم فوریه ۲۰۲۳ قرار است همایش غلات در “هتل مجلل رادیسون کالکشن مسکو” برگزار شود. به نقل از اسپوتنیک این همایش در راستای جلوگیری از بحران مواد غذایی و بررسی راه های عادلانه توزیع غلات در جهان با حضور مقامات کشاورزی ، گمرکی و بانکی ایران و دو کشور روسیه، و ترکیه  برگزار خواهد شد. اعضا در این نشست به مشکلات و موانع موجود در تامین غلات از جمله اموربانکی ومالی ، لجستیکی و گمرکی خواهند پرداخت.

در این همایش تشکل‌های مربوطه و شرکت‌های بزرگ صادرکننده روسی و وارد کننده ایرانی و ترک هم حضور دارند. قرار است، همزمان با همایش، گفتگو مستقیم بین صادرکنندگان و واردکنندگان غلات و محصولات کشاورزی ایجاد شود تا از طریق دو کشور ترکیه و ایران ترانزیت محصولات کشاورزی مسکو به کشورهای دیگر  تسهیل شود.

در این همایش مصادف با آخرین روز نمایشگاه پروداکسپو ( موادغذایی و محصولات کشاورزی ) روسیه برگزار می شود و شرکت کنندگان ضمن حضور در همایش امکان بازدید از نمایشگاه پرود اکسپو را نیز خواهند داشت.

منبع: اکوایران

ارسال دیدگاه